Przyspiesz z barterem

Przyspiesz z barterem

Mimo powszechności transakcji gotówkowych, niektóre przedsiębiorstwa decydują się na współpracę barterową, czyli wymianę produktów bez użycia gotówki. Barter ma wiele zalet i często jest niedoceniany przez przedsiębiorców. Z drugiej strony, korzystają z niego nawet wielkie korporacje, które z pewnością „wiedzą co robią”. Ten ostatni fakt powinien być dobrą wskazówką dla młodych firm.

Cyztaj dalej

Brak chętnych do wymiany

Brak chętnych do wymiany

 Zależnie od charakteru działalności może się zdarzyć, że podpisanie umowy barterowej będzie łatwe, bo szybko znajdziemy przedsiębiorstwa chętne do współpracy i takie, z którymi jednocześnie my współpracę chętnie nawiążemy. Może się jednak również zdarzyć, że nie uda nam się znaleźć na lokalnym rynku nikogo, kto byłby zainteresowany bezgotówkową wymianą produktów lub kogokolwiek, kto spełniałby nasze oczekiwania.

Cyztaj dalej

Sprawna koordynacja grupy

Sprawna koordynacja grupy

Barter ma sens pod warunkiem, że trafimy na sensownego partnera. Innymi słowy, umowę barterową warto zawrzeć tylko z partnerem, który potraktuje nas poważnie i nie będzie przesuwał naszych zleceń na koniec kolejki, tylko dlatego, że odpłacamy mu innym produktem, a nie gotówką. Równie istotne jest nawiązanie dobrze przemyślanej współpracy, w której obie strony długoterminowo potrzebują własnych produktów.

Cyztaj dalej

Jak uniknąć płatności gotówkowej?

Jak uniknąć płatności gotówkowej?

Gdy z powodu malejącej wartości pieniądza lub przez wzgląd na finansową strategię firmy chcemy uniknąć płatności gotówkowych – barter może okazać się trafnym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest znalezienie wiarygodnego partnera proponującego nam usługi lub towary, których regularnie potrzebujemy. Oczywiście sami musimy dysponować produktem, który jest niezbędny dla biznesowego partnera.

Cyztaj dalej

Jak działa barter wielostronny?

Jak działa barter wielostronny?

Tradycyjny barter nie jest w dzisiejszych czasach powszechnym zjawiskiem. Wiele produktów na rynku pochodzi z produkcji masowej, co oddala od producentów i odbiorców od siebie. Odległość ta uniemożliwia „odwzajemnienie” się odbiorcy własnym produktem lub usługą. Podobnie jednak jak ewoluują transakcje finansowe, tak i barter przybiera nowe, interesujące i atrakcyjne formy.

Cyztaj dalej

Barter sposobem na VAT?

Barter sposobem na VAT?
nowoczesna uniwersalna uniwersalna platforma obrotu platforma obrotu w bossa notowanie wyceny wyceny funduszy funduszu podczas inwestycji na giełdzie

Podatek VAT musimy płacić zawsze wtedy, gdy kupujemy kolejny towar lub usługę. Kupowanie kojarzy się głownie z transakcją gotówkową. Natomiast barter odbywa się bez użycia monet, banknotów i przelewów. Czy w związku z tym możemy przy jego pomocy uniknąć przekazywania dodatkowej kwoty do Skarbu Państwa?

Niestety nie. Korzystając z wymiany barterowej będziemy musieli zapłacić podatek dokładnie takiej samej wysokości, jak miałoby to miejsce

ceny ropy naftowej,ropa naftowa,ropa w Europie nowa oferta funduszu metlife Amplico TFI zaskakuje swa opłacalnością
Cyztaj dalej
Strona 1 z 212